طراحی داخلی

روندهای نورپردازی مسکونی برای سال 2023

led-lighting-trends
زمان مطالعه: 7 دقیقه

وقتی به تزئین یک اتاق یا خانه می‌پردازیم، آسان است که تمرکزمان را بر روی چیزهای بزرگ قرار دهیم و موارد کوچک را به آینده موکول کنیم در حالی که بسیاری از افراد با تمرکز بر روی قرار دادن مبلمان و تزئینات دیواری شروع می‌کنند، طراحی نورپردازی مسکونی باید اولین چیزی باشد که به ذهن هر کسی می‌رسد نورپردازی ماهرانه به طراحی بعد می دهد و وسایل زیبا را برجسته می‌کنند. فهمیدن و پیروی از روند‌های نورپردازی جدید می‌تواند به برجسته کردن عمق دنج ترین نقاط یک اتاق کمک کند، توجه را به نقاط مهمتر جلب کند و به طور کامل جو را تغییر دهد اینک روندهای مورد علاقه ما در نورپردازی مسکونی برای سال 2023 را کشف کنید و اتاق خود را به خاطرماندنی زیبا کنید.

روند 1. سادگی در طراحی نورپردازی

سادگی و مینیمالیسم در طراحی، روند رو به رشدی در سال‌های اخیر بوده است و مسیرخود در جلب توجه ادامه خواهند داد. روندهای نورپردازی فعلی به سادگی طرح‌های نورپردازی مسکونی اشاره می‌کند تا محیطی شیک و مدرن ایجاد کند. لوازم نورپردازی منزل مانند لوسترها و روشنایی مسیر، از کمرنگ کردن نور بجای طراحی های پر نور و مسرفانه و استفاده از رنگ‌های اصلی و ابتدایی بهر می‌برند.

این وسایل مینیمالیستی در سایه‌های سیاه، سفید یا خاکستری که با طراحی یک اتاق همراه شده‌اند، می‌توانند چشم‌ها را به قسمت‌هایی از فضا که بیشترین رنگ و جذابیت را به خود اختصاص داده اند، جلب کنند.

روندهای نورپردازی ال ای دی به طیف وسیعی از دمای رنگ اجازه داده تا فضای اتاق را بهبود داده و جو مورد نظر شما را به ارمغان آورند. لامپ‌های ال ای دی ساده در کنار لوازم ساده می‌توانند فضای سفید پاکیزه‌ای را با یک تابش بلورین برجسته تاکید کنند یا احساس راحتی را به یک گوشه با یک گرمای خوشایند آورند. در نهایت، این روند نورپردازی باید بر اساس سلیقه شخصی شما و طراحی داخلی شما باشد؛ اما به یاد داشته باشید، به سادگی فکر کنید.

روند 2. نورپردازی دیواری می‌تواند فضا را خلق کند

نورهای دیواری به بخشی از روند بازار نورپردازی LED فعلی تبدیل شده‌اند و برای ایجاد نور نرم و پخش شده که می‌تواند طراحی نورپردازی مسکونی اتاق‌های انتقالی مانند اتاق خواب، اتاق مطالعه و اتاق نشیمن را برجسته کند، ایده‌آل هستند. دیوارکوب ها (Wall Sconces) نوع رایج‌تر نورپردازی دیواری هستند و می‌توانند آرامشی از نور نرم ایجاد کنند که اتاق را بیش از حد روشن نمی‌کند.

علاوه بر این، روند نورپردازی فعلی نشان می‌دهد که یک ترفند طراحی داخلی خوب استفاده از نورپردازی دیواری است برای روشن کردن هدفمند مناطق خاصی از یک اتاق یا تزئینات دیواری چشم‌های ما ممکن است به یک چلچراغ زیبا از روی میز جذب شوند، اما یک دیوارکوب به‌جا و با سلیقه که نور را بر روی یک نقاشی، آینه یا میز تختخواب می‌اندازد، می‌تواند به‌طور چشم‌گیری به کیفیت نور و عمق اتاق اضافه کند. آویز دیواری روناک، یک دیوارکوب منعطف و زیبا است که در نورپردازی دیواری بسیار پرکاربرد می باشد.

روندهای نورپردازی مسکونی برای سال 2023

تصویر 1- نورپردازی دیواری

روند 3. منابع نور پنهان می‌توانند عمق واقعی را اضافه کنند

یکی از جالب‌ترین روندهای نورپردازی فعلی استفاده از منابع نور پنهان برای برجسته کردن بخش‌های خاصی از یک اتاق است که ممکن است به‌نظر غیرجذاب بیایند. نورپردازی پنهان، جریان‌های نوری را از سطوحی که به‌نظر می‌رسد هیچ‌ منبعی نداشته باشد، به‌وجود می‌آورد و سطحی جدید از بافت و زیبایی به اتاق اضافه می‌کند که دستیابی به آن از طریق دیگری میسر نیست. نوآوری ها در نورپردازی LED پنهان ادامه دارند؛ و برای طراحان امکانات جدیدی برای طراحی‌های نورپردازی داخلی فراهم می آورد. ظهور این گرایش‌های نورپردازی باعث شده است تا نورهای پنهان کاربردی‌تر شوند؛ و به طراحان این فرصت را می‌دهند تا سیستم‌های نورپردازی خود را با معماری اتاق‌های خاص تلفیق کنند. از جمله پرکاربردترین منابع نوری پنهان، ریسه های نوری LED هستند که با تنوع رنگی بالا ارائه می شوند.

منابع نور پنهان

تصویر 2- منابع نوری پنهان

روند 4. نورپردازی هوشمند برای هر مناسبتی مناسب است

روندهای بازار نورپردازی LED در حال ابتکار و گسترش فناوری نورپردازی هوشمند هستند. با استفاده از یک لامپ LED هوشمند، شما می‌توانید به راحتی از طریق یک شبکه بی‌سیم از روی تلفن همراه خود، سناریوهای نورپردازی مختلف ایجاد کنید.

  • روندهای کنونی در نورپردازی به همان جهتی که بیشتر دنیای مدرن می‌رود، در حال پیشروی هستند
  • اشیاء هوشمند در سراسر خانه ظاهر می‌شوند. نورپردازی شما نباید متفاوت باشد و در واقع
  • نورپردازی یکی از کاربردهای نوآورانه‌ترین این فناوری هوشمند است. با استفاده از لامپ‌های LED هوشمند
  • شما می‌توانید به راحتی رنگ دمای رنگ، روشنایی و شدت نور یک یا تمام لامپ‌های خانه‌تان را از هر نقطه‌ای در خانه تنظیم کنید.
  • محدودیتی در ترکیب‌های مختلف رنگی که می‌توانید با نورپردازی هوشمند ایجاد کنید وجود ندارد.
  • نورپردازی مناسب برای مهمانی ترکیب رنگی مناسب برای خواندن فضایی صمیمی برای یک شب عاشقانه و موارد دیگر را بسادگی ایجاد کنید.

روند 5. سازگاری با محیط زیست در نورپردازی

دوستی با محیط زیست یکی از روندهایی است که هرگز از مد نمی افتد. کاهش اثر کربن، مسئولیتی است که متوجه همه افراد جهان است. استفاده از لامپ‌های LED به جای لامپ‌های فلورسنت یا لامپ‌های فیلامنتیک، یک قدم ساده در جهت صحیح است چراغ‌های LED تا 80٪ کارآمدتر از سایر انواع نورپردازی هستند و 95٪ از انرژی تولید شده توسط آنها به نور تبدیل می‌شود در حالی که لامپ‌های فلورسنت و فیلامنتیک فقط 5٪ نور تولید می‌کنند روندهای بازار نورپردازی LED بر روی کاهش مصرف برق برای ایجاد نور بیشتر تمرکز کرده‌اند و نیاز به مواد شیمیایی مضر مانند جیوه را از ساختار خود حذف کرده‌اند که برای محیط زیست آسیب‌ زا است این بدون شک یکی از مهم‌ترین روندهای نورپردازی در امسال است با جایگزینی لامپ‌های LED به جای منابع نوری دیگر، به محیط زیست کمک کنید و روشنایی با کیفیتی را به خانه‌تان ببخشید.

 

منبع: وب سایت warehouse-lighting.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *