علم و فناوری

نمایش نورانی در آسمان

نمایش نورانی در آسمان
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آتش بازی یا نمایش نورانی در آسمان و نور افشانی پای ثابت رویدادهای عمومی و جشنهای ملی محسوب می شود.

تاریخچه آتشبازی

آتش‌بازی در چین پیشینه زیادی دارد و گواهی از آن در آثار مربوط به سلسله هان (پیش از میلاد مسیح) در دست است. مردم چین در اصل اعتقاد داشتند که آتش بازی می‌تواند ارواح شیطانی را بیرون ببرد و شادی را به ارمغان بیاورد. چینی‌ها اولین مردمانی بودند که در قرن هفتم میلادی توانستند باروت و مواد آتش بازی را اختراع کنند.

 

نمایش های بهپادی نوین

یکی از جدیدترین روندهای نوآوری نمایشهای نورانی پهپادی یا Drone Light Show است.

این نمایش که با بهره گیری ازمجموعه  پهپادهای مخصوصی که با بهره گیری از منابع نوری LED روشن می شوند و در آسمان رنگهای مختلف را نمایان می کنند.

با استفاده از مجموعه ای متحرک و نورانی از این پهپادها، تصاویر دوبعدی و سه بعدی ثابت و متحرک جلوه ای خیره کننده در آسمان شب به نمایش درمی آورند.

فستیوال طلوع خورشید در سکوئیم

تیم های مختلفی درگیر هستند تا این نمایش نورانی اجرا شود که مهمترین آنها شامل تصویرسازی، طراحی سه بعدی، رباتیک، مهندسی هواوفضا هستند.

موزه علوم «مکان اکتشاف» در کانزاس

کاربردهای نمایش نورانی پهپادی

برخی از موارد استفاده از این نمایش را میتوان در موارد زیر مشاهده کرد:

  • جشنهای مردمی و ملی
  • رویدادهای ورزشی، کنسرتها و شهربازی ها
  • هتلها و اقامتگاهها
  • تبلیغات در آسمان

نمایش نورانی در موزیک ویدئو

یکی از تیم های نمایش پهپادی با نام اسکای المنتز Sky Elements در به تازگی در پایان سال میلادی 2023 توانست با اجرای ویژه کریسمس خود با استفاده از بیش از 1500 پهپاد، دو رکورد جهانی گینس را از آن خود کند.

رکورد جهانی نمایش نورانی کریسمس

هزینه راه اندازی

برای اینکه برآوردی از هزینه راه اندازی یک نمایش نورانی پهپادی داشته باشید باید بدونید تهیه یک کیت شامل 10 پرنده حدود 7500 دلار و یک کیت شامل 100 پرنده حدود 65000 دلار تمام می شود. این کیت شامل پرنده ها، باتری و شارژر و همچنین ایستگاه پایه (Base Station) می شود که البته برای تعداد بیش از 130 پرنده نیازمند اضافه کردن ایستگاه پایه می باشد. لازم به ذکر هست که برد پرواز و گستره عملیاتی پرنده ها در هزینه نهایی تأثیر خواهد داشت.

کیت ایستگاه پایه

کیت ایستگاه پایه

کیت پرنده ها

کیت پرنده ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *