معرفی محصول

سنباده پشت کرکی

سنباده پشت کرکی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

سنباده پشت کرکی از متداول­ترین ابزارهای سایشی به جهت سهولت در سنباده زدن بر روی انواع فلزات، چوب و شیشه پیشنهاد می ­گردد. در این متن به اختصار ساختار و همچنین موارد مصرف این سنباده ها معرفی می­گردد.

ساختار سنباده پشت کرکی

سنبادهای دیسکی در گذشته بدون کرک تولید می شدند و در عوض آنها را به صفحه­های لاستیکی و پلاستیکی می­چسباندند. این مدل ساخت سبب سختی در راندمان کار به واسطه زمانبر بودن تعویض سنباده می­گردید و در نهایت تمایل کمتری نسبت به استفاده از این سنباده ها از سوی کاربران وجود داشت.

سنباده های پشت کرکی به جهت سهولت و سرعت در عملیات کار طراحی شده اند. این سنباده ها معمولا در انوع کاغذی، پارچه ای و فیلمی به صورت سوراخ­دار (6-7-8-15 سوراخ) و بدون سوراخ طراحی و ساخته می­شوند. تنوع اشکال آنها نیز به صورت دیسکی یا گرد، اتویی، مثلثی، مستطیلی و رولی در ابعاد مختلف می­باشد.

پشت این سنبادها با الیافی از کرک پوشیده شده است. مزیت این الیاف ثابت نگه داشتن سنباده در هنگام کار بر روی پدها و سهولت تعویض آن می­باشد. در مدل­های سوراخ­دار امکان مکش در حین کار برای دستگاه های سنباده زنی قابلیت ویژه می­باشد.

کاربرد سنباده پشت کرکی

سنباده های پشت کرکی در عملیات سیقل­کاری و سنباده­زدنی برروی رنگ، چوب، فلزات، لاک و مواد زبر کامپوزیت کاربرد دارد.

 

دانه بندی -گرید (GRID)

منظور از گرید سنباده کرکی، میزان سختی و یا نرمی سطح سنباده می­باشد. هرچه نمره سنباده پایین باشد میزان سختی آن بالاتر است و بلعکس نمره های بالا جهت سنباده­های نرم تعریف می­شود و این نمره­گذاری انتخاب را برای کاربر راحتر می­نماید.

نمره بندی متداول بازار به صورت  ذیل می­باشد:
p40 / p60 / p80 / p100 / p120 / p150 / p160 /p18 /p220/ p240 / p280 p320 to p2000

انواع سنباده ها

سنباده های پشت کرکی دارای تنوع بالا در کاربردهای مختلف می­باشند و معمولاً از جنبه سایز یا قطر و رنگ دسته بندی و مجزا می­شوند.

  • قطرهای متداول سنباده های پشت کرکی به صورت115 / 125 / 150 / 180 / 215  میلمتر تعریف می­شوند.
  • طیف رنگی سنباده کرکی به صورت قرمز، مشکی، سبز، آبی، سفید، زرد و قهوه ای تعریف می­گردد که هر کدام معرف قابلیت و کاربرد مختص به خود می­باشد.

سنباده پشت کرکی قرمز

این مدل از پر مصرف ترین نوع پشت کرکی­های موجود در بازار می باشد که از اکسید آلومینیوم تولید می­شود و به جهت پرداخت کاری بر روی انواع فولادهای آلیاژی و همچنین چوب سخت مانند الوار تراورس کاربرد دارد.

سنباده پشت کرکی مشکی

مواد اولیه این سنباده از سیلیکون کارباید می باشد. همانطور که می دانید سیلیکون کارباید از سختی بالایی برخوردار است و به همین جهت در پرداخت کاری بر روی سنگ ساختمانی و سنگ های مرمر کاربرد دارد. این سنباده به هیچ عنوان برای فلزات پیشنهاد نمی شود.

سنباده پشت کرکی آبی

زیرکنیوم به عنوان ماده اولیه در ساخت این سنباده انتخاب شده است و به جهت سایش برروی فلزات وهمچنین فولاد های ضد زنگ(استنلس استیل)کاربرد دارد

سنباده پشت کرکی سفید

مواد اولیه این سنباده پودر  روی میباشد وبه طور معمول جهت تمیز کاری مبلمان کار برد دارد

سنباده پشت کرکی قهوه ای

مواد اولیه این سنباده اکسید کلسیم می باشد و جهت سایش بر روی چوب فلزلات و شیشه کاربرد دارد.

توصیه های انتخاب سنباده پشت کرکی مناسب

پس از مطالعه این متن قطعاً شما با اطلاعات مفیدی که کسب نمودید قادر خواهید بود در فرایند خرید مطابق نیاز خود، انتخاب صحیحی داشته باشید. موارد ذیل نیز کمک کننده است.

  • انعطاف پارچه سنباده بسیار مهم است.
  • برای مصارف که نیاز به آب می ­باشد بهتر است از مدل فیلمی استفاده شود.
  • ضخامت کرک باید به اندازه­ای باشد که کاملاً به پد بچسبد.
  • خرید ازبرندهای معتبر نظیر بروکس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *