سبک زندگی

چراغ مناسب برای سفر کمپینگ

چراغ مناسب برای سفر کمپینگ
زمان مطالعه: 6 دقیقه

چراغ مناسب برای سفر کمپینگ

انتخاب چراغ مناسب برای سفر کمپینگ از جمله مواردی است که قبل از سفر باید به آن فکر کرد و با انتخاب هوشمندانه لذت سفر را دو چندان کرد، هنگامیکه تصمیم می گیریم به سفر برویم لیستی از تجهیزات مورد نیاز به ذهنمان خطور می کند سفر بروهای حرفه ای یک لیست آماده برای انواع سفرهای خود دارند که با توجه به نوع سفر خویش تجهیزات مورد نیاز را تهیه می نمایند .یکی از تجهیزات مورد نیاز فارغ از نوع سفر( هوایی و زمینی دریایی ) یک منبع نور مناسب می باشد.در این مقاله سعی شده چند دسته چراغ مناسب سفر معرفی گردد.

چراغ های LED و SMD

این گروه از چراغ ها بدلیل مصرف کم و اشکال مختلف هم در سفر و هم در منزل  دبسیار مورد استفاده قرار میگیرد .این . چراغ ها به صورت باتری خور و شارژی قابل تهیه هستند در مدل های جدید مجهز به سیستم خورشیدی یا فابل اتصال به آن نیز وارد بازارهای جهانی شده است .

انواع چراغ های ال ای دی

مدل فانوسی – مدل گیره دار  پروزکتور های  10و20و30 وات قابل حمل

 

چراغ قوه

چراغ قوه را می توان یکی از آشنا ترین روش های روشنایی سفری دانست. بسیاری از مردم امروزه با قابلیت موجود در گوشی های تلفن همراه از فلش دوربین به عنوان چراغ قوه همراه استفاده می کنند، اما فلش لایت موبایل محدودیت های خاص خود را دارد. از چراغ قوه ها در زمانی که در حال حرکت هستید و نیاز به روشن کردن فضای روبروی خود را دارید استفاده می شود. چراغ قوه های معمولی عموما از ۲۰-۳۰ لومن روشنایی آغاز شده و برخی از مدل های حرفه ای با ۲۵ هزار لومن رکورد دار هستند. و فضای روبروی شما را بعضاً تا چند کیلومتر روشن می کنند. در چراغ قوه های حرفه ای برای حفظ دمای لامپ آن از فن های خنک کننده استفاده می شود. در این گروه از محصولات نیز می توانید از انواع مدل های شارژی یا باتری خور استفاده کنید. برخی از تولید کنندگان با کمی خلافیت باتری های شارژی قلمی را درون این چراغ قوه ها قرار می دهند و شما با شارژ چراغ قوه در حقیقت یک باتری قابل تعویض را شارژ می کنید. مزیت این موضوع در این است که شما می توانید علاوه بر باتری یا باتری های موجود داخلی، یک یا چند باتری یدکی نیز داشته باشید تا با اتمام شارژ، آن را جایگزین کنید.

چراغ مناسب برای سفر کمپینگ

 

هد لایت (چراغ پیشانی)

هدلایت ها در زمانی که نیاز به روشنایی مقابل خود را دارید و دستانتان نیز مشغول است یک ابزار مفید به شمار می رود. به عنوان مثال در زمان آشپزی و یا زمانی که با دو عصای کوهنوردی در حال پیمایش کوه در تاریکی هستید هدلایت ها گزینه های بسیار مناسبی هستند که در مدل های باتری خور و شارژی در بازار و بروبگرد موجود هستند. برخی از هدلایت ها تنها به یک چراغ بسنده کرده اند و برخی دیگر با چند چراغ مجاور هم سعی داشته اند تا روشنایی بیشتری را رقم بزنند. از تنوع های دیگر هدلایت ها می توان به روشن شدن چراغ های ثانویه قرمز برای دیده شدن و سنسور هایی که با تکان دادن دست از مقابل آن باعث سادگی در روشن و خاموش شدن می شوند اشاره کرد که همگی آنها ویژگی های مفید و قابل انتخابی هستند.

 

چراغ مناسب برای سفر کمپینگ

ریسه های LED

اگر کمپ شما در فضای بزرگی بنا شده است و نیاز به یک روشنایی طولی دارید راه حل آن استفاده از ریسه های LED می باشد که در رنگبندی و طول مختلف ساخته شده است و علاوه بر روشنایی بسیار خوب محیط، زیبایی محل کمپ را دو چندان می کند. ریسه ها معمولا مصرف بسیار کمی دارند و با یک پاور بانک ۵ هزار میلی آمپر ساعتی می توان یکی از آنها را تا چند ساعت روشن نگهداشت. مدل های دیگر باتری خور نیز تولید شده اند که از نظر بسته بندی به دلیل وجود فضای باتری کمی در زمان حمل دشوار تر است.

 

 

چراغ مناسب برای سفر کمپینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *