معرفی محصول

معرفی انبردست بروکس

انبردست بروکس
زمان مطالعه: 3 دقیقه

معرفی

انبردست بروکس ابزاری پرکاربرد در صنعت و مصارف خانگی است که برای محکم نگه داشتن، خم کاری، و فشرده­ سازی اجسام کاربرد دارد.

این ابزار از یک جفت فک فولادی (شامل تیغه و تکیه­ گاه) تشکیل شده است که در یک نقطه به کمک تکیه­ گاه(پین) به اهرم­ ها در طرفین متصل شده است.

این چیدمان مزیت مکانیکی ایجاد می­کند و اجازه می­دهد تا نیروی فک­های این ابزار تقویت شود و روی یک جسم متمرکز شود.

مواد تشکیل دهنده:

مواد مورد استفاده در ساخت بدنه عمدتاً از آلیاژهای فولادی با افزودنی­هایی مانند وانادیوم یا کروم برای بهبود استحکام و جلوگیری از خوردگی تشکیل شده است کروم وانادیوم نوعی آلیاژ فلزی است که در مقابل عوامل مخرب از جمله حرارت بالا، ضربه، پیچش و خمش مقاوم است. این بدنه پس از تولید در عملیات حرارتی سخت کاری می­شود. دسته­ها معمولاً عایق هستند و علاوه بر این از شوک الکتریکی محافظت می­کنند. فک­ها از نظر اندازه و شکل بسیار متنوع هستند. انبردست بروکس ها در سایز­ی 4.5-6-7- و 8 اینچ در بازار متداول هستند.

انواع انبردست بروکس:

انبردست بروکس در انواع مختلفی تولید می­شود که هر یک برای کاربرد خاصی طراحی شده است.

برخی از انواع انبردست بروکس عبارتند از:

  • معمولی (General Combination Wrench): از این انبر دست معمولاً در کارهای سبک و برآورده کردن نیاز­های روزمره خانگی استفاده می­شود.
  • فشار قوی (Power Combination Pliers): این انبر دست برای کارهای سنگین و صنعتی که نیاز به نیروی زیادی دارد مناسب است.
  • الکترونیکی (Electrical Combination Pliers): این انبر دست برای کارهای حساس مانند کار بر روی بردهای الکترونیکی مناسب است.
  • مفصلی/ لغزشی  (Slip Joint Pliers): این انبر دست مشابه آچار فرانسه عمل می­کند و در کاربرهای زیادی در صنعت و ساختمان کاربرد دارد.

نتیجه گیری:

در انتخاب انبردست بروکس مناسب جهت خرید بایستی به نوع مصرف و کاربرد آن دقت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *