دانستنی ها

رفتار سازمانی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

رفتار سازمانی یعنی افراد شلوغ فکر می‌کنند باید در طول یک روز کاری ۸ الی ۹ ساعته، کارهای بیشتری انجام بدهند؛ به‌طوری‌که لیست کارهای آن‌ها بیشتر از ظرفیت و توانایی کاری آن‌ها است. در نهایت هم باید بیشتر کارهای خود را به روز آینده موکول کنند.

اما افراد سازنده و فعال روزی کاری را برنامه‌ریزی می‌کنند و فقط به کارهای مهم می‌پردازند. رویکرد این افراد انجام کارهای کمتر ولی مهم‌تر و موثرتر است.

در این مقاله به ۷ تفاوت کلیدی بین افراد شلوغ و سازنده اشاره شده است.

تفاوت اول: تعداد کارهای انجام شده

افراد شلوغ فکر می‌کنند باید در طول یک روز کاری ۸ الی ۹ ساعته، کارهای بیشتری انجام بدهند. آن‌ها لیست کارهای خود را بسیار طولانی می‌کنند و در نهایت هم باید بیشتر کارهای خود را به روز آینده موکول کنند.

اما افراد سازنده بر روی تعداد کارها تمرکز نمی‌کنند. آن‌ها به دنبال انجام کارهای مهم و موثر هستند. آن‌ها می‌دانند که انجام تعداد زیادی کار بی‌اهمیت، ارزش چندانی ندارد.

تفاوت دوم: اهمیت کارهای انجام شده

افراد شلوغ، تفاوت بین کارهای فوری و کارهای مهم را نمی‌دانند. آن‌ها بیشتر وقت خود را صرف کارهای جانبی و جزئی بی‌اهمیت می‌کنند.

اما افراد سازنده، می‌دانند که باید بر روی کارهای مهم تمرکز کنند. آن‌ها کارهای فوری را در اولویت قرار می‌دهند و کارهای مهم را در زمانی که زمان کافی دارند، انجام می‌دهند.

تفاوت سوم: مدیریت زمان

افراد شلوغ، مدیریت زمان خوبی ندارند. آن‌ها اغلب حواس‌پرت هستند و کارهای خود را به درستی برنامه‌ریزی نمی‌کنند.

اما افراد سازنده، مدیریت زمان خوبی دارند. آن‌ها برای انجام هر کاری، برنامه‌ریزی مشخصی دارند و از ابزارهای مدیریت زمان استفاده می‌کنند.

تفاوت چهارم: تمرکز

افراد شلوغ، تمرکز خوبی ندارند. آن‌ها سعی می‌کنند همزمان چندین کار را انجام دهند. این کار باعث می‌شود که کیفیت کار آن‌ها کاهش یابد.

اما افراد سازنده، تمرکز خوبی دارند. آن‌ها روی یک کار در یک زمان تمرکز می‌کنند و تا زمانی که آن کار را به پایان نرسانند، به سراغ کار دیگری نمی‌روند.

تفاوت پنجم: اهداف

افراد شلوغ، اهداف زیادی دارند. آن‌ها سعی می‌کنند همه اهداف خود را به طور همزمان پیش ببرند. این کار باعث می‌شود که آن‌ها نتوانند به هیچ یک از اهداف خود به طور کامل دست پیدا کنند.

اما افراد سازنده، اهداف محدودی دارند. آن‌ها بر روی اهداف مهم خود تمرکز می‌کنند و تمام تلاش خود را برای تحقق آن اهداف به کار می‌گیرند.

تفاوت ششم: استراحت

افراد شلوغ، به ندرت استراحت می‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند که استراحت باعث می‌شود که از کار عقب بیفتند.

اما افراد سازنده، می‌دانند که استراحت برای کارایی بیشتر ضروری است. آن‌ها هر چند وقت یک بار، زمانی را برای استراحت و تجدید قوا اختصاص می‌دهند.

نتیجه‌گیری

افراد شلوغ و سازنده، دو دسته از افراد هستند که از نظر رفتار و عملکرد، تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. افراد سازنده، افرادی هستند که کارایی و بهره‌وری بیشتری دارند. آن‌ها می‌دانند که چگونه باید بر روی کارهای مهم تمرکز کنند و از مدیریت زمان و استراحت به درستی استفاده کنند.

اگر می‌خواهید در محیط کار موفق باشید، باید سعی کنید که رفتار خود را شبیه به افراد سازنده کنید.

مطالعه آزاد

برای مطالعه آزاد درمورد رفتار سازمانی از این لینک استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *